تاریخچه

تاریخچه

هلدینگ توسعه معادن روي ايران (سهامي عام) براساس تبصره 29 قانون بودجه سال 1376 كشور و به منظور اجراي پروژه‌هاي توسعه صنعت روي تأسيس گرديد .

در دي ماه 1376 با تشكيل كميته راهبري توسط وزارت معادن و فلزات وقت عملاً تلاش و فعاليت جهت تشكيل شركتي به صورت سهامي عام به منظور ايجاد ظرفيت‌هاي جديد توليد روي به ميزان يكصد هزار تن در سال آغاز گرديد و با جلب مشاركت 27 نهاد ملي و منطقه‌اي به عنوان هيأت مؤسس و با اخذ تأييديه از اداره ثبت زنجان در تاريخ 1376/11/21 نسبت به عرضه سهام به عموم مردم ايران اقدام شد .

اولين مجمع عمومي مؤسسين شركت در تاريخ 1377/02/10برگزار و با تصويب اساسنامه، انتخاب هيأت‌مديره، بازرس قانوني و ثبت شركت در تاريخ 1377/02/19 تحت شماره 2972 در اداره ثبت زنجان، شركت توسعه معادن روي ايران (سهامي عام) به عنوان يك شركت خصوصي عملاً فعاليت خود را آغاز نمود. شركت در تاريخ 1379/08/02در سازمان بورس اوراق بهادار تهران مورد پذيرش قرار گرفت و سهام آن در تاريخ 1380/01/20 بر روي تابلوي بورس معامله شد.

 

موضوع فعاليت

طبق ماده 3 اساسنامه شركت، موضوع فعاليت شركت عبارتست از:

ايجاد و احداث كارخانه‌هاي استحصال فلز روي از معادن روي كشور .

سرمايه‌گذاري و مشاركت در كارخانه‌هاي توليد روي .

اكتشاف، استخراج، بهره‌برداري، توليد و تغليظ مواد معدني.

واردات ماشين‌آلات، تجهيزات، مواد مصرفي، لوازم يدكي مورد نياز از خارج كشور و يا تأمين از داخل كشور.

مشاركت در ساير شركتها از طريق تأسيس يا تعهد سهام شركتهاي جديد، خريد يا تعهد سهام شركتهاي موجود در زمينه‌هاي توليدي، صنعتي، طراحي مهندسي، مطالعاتي و تحقيقاتي، خدماتي و هرگونه امري كه به نحوي از انحاء با فعاليت‌هاي فوق مرتبط باشد.

ارائه خدمات فني، مشاوره‌اي، صنعتي، فروش و توزيع محصولات توليدي داخل و خارج از كشور.

مبادرت به انجام كليه امور و عمليات صنعتي، معاملات مالي‌، اخذ تسهيلات اعتباري و وام از بانك‌ها، صادرات و واردات كالاهاي مجاز بازرگاني، اخذ نمايندگي از ساير شركتهاي داخلي و خارجي و اعطاء نمايندگي، اقدام به عمليات بازرگاني موضوع قانون تجارت و ساير قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران كه به صورت مستقيم يا غيرمستقيم براي تحقق اهداف شركت لازم يا مفيد به نظر برسد و جهت تأمين اهداف و موضوع شركت ضرورت داشته باشد .