شرکت صنعت روی زنگان (سهامی عام)

مدیر عامل: حسن احمدیان

آدرس: زنجان – کیلومتر 5 جاده بیجار- کیلومتر 10 جاده دندی – جاده اختصاصی شرکت صنعت روی زنگان

کدپستی: 4537155664

تلفن: 33420912-024

فکس: 33420912-024

وب سایت: www.zzic.ir

ایمیل: info@zzic.ir

در سال 87 با توجه به رکود بازار روی و افزایش رقیبان در بازار خردایش، ایده تولید آهن اسفنجی با استفاده از کوره خط کلسینه مطرح گردید. این پروژه با استفاده از مشاورین هندی و توانائی علمی و تجربی مهندسین و پرسنل شرکت آغاز و در ابتدای سال 89 به بهره برداری رسید ولی با توجه به نامرغوب بودن مواد اولیه تولید آن ادامه پیدا نکرد.

در اواسط سال 1389 کلسینه خاکهای 02 شرکت کالسیمین با استفاده از کوره کلسینه مطرح گردید و شرکت اینبار نیز با استفاده از توانایی پرسنل خود موفق به انجام این کار گردید .

در سال 1391 طرح احداث خط هوی مدیا با ظرفیت اسمی 100،000 تن آغاز گردید و با دانش فنی بومی و پرسنل شرکت در تابستان 1393 به بهره برداری رسید. 

در سال 1391 شرکت از حالت سهامی خاص به سهامی عام تغییر ماهیت داد و جز شرکتهای فرابورسی گردید.

موضوع شرکت عبارت است از:

الف- موضوع اصلی

احداث، راه اندازی و بهره برداری شرکتها و کارخانجات صنعتی و معدنی به منظور تولید یا بازاریابی، فروش، صدور محصولات صنعتی و معدنی و صادرات و کلیه کالاهای مجاز صنعتی و انجام کلیه فعالیت های تولیدی و بازرگانی و فنی و مهندسی و عمرانی که به طور مستقیم و غیر مستقیم مربوط به عملیات مذکور باشد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه.

ب- موضوع فرعی

ایجاد و راه اندازی کلیه کارخانجات صنعتی و صنایع معدنی از جمله خرد کردن، شستشو، دانه بندی، تغلیظ، تصفیه، تکلیس و ذوب مواد در نقاط مناسب کشور و تاسیس کارخانجات مربوطه.

فرآوری انواع کانیها از مرحله استحصال ماده معدنی تا تهیه فلزات

-تولید پودر های مواد معدنی و ایجاد کارخانجات مربوطه
– تجزیه فیزیکی و شمیایی مواد معدنی و ایجاد و توسعه آزمایشگاههای مربوطه.

– تهیه طرح حای اکتشاف و بهره برداری از معادن .

– وارد کردن ماشین آلات، تجهیزات، مواد معدنی، و صنایع وابسته و همچنین کلیه اقلام مجاز.

– صدور مواد فرآورده های معدنی و فروش انواع تولیدات شرکت به هر شکل، حالت ، نوع و مرحله.

– انجام کلیه امور بازرگانی، صادرات و واردات، کلیه عملیاتی که بطور مستقیم با موضوع شرکت ارتباط داشته باشد.

– مشارکت و سرمایه گذاری در سایر شرکتهای داخلی و خارجی از طریق تاسیس یا تعهد پذیره نویسی و یا خرید سهام شرکتها و مشارکت با شرکتهای خارجی براساس قانون جلب سرمایه های خارجی و آئین نامه و مصوبات سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی فنی ایران بطوریکه شرکت بتواند به کلیه عملیات فنی و معاملات مالی، تجاری و صنعتی که بطور مستقیم و غیر مستقیم با تمام و یا با هر یک از موضوعات فوق مرتبط باشد، مبادرت کند.

– ارائه خدمات فنی و مشاوره ای به سایر شرکتهای خصوصی و دولتی و تعاونی و نهادها در زمینه های مربوط به موضوع شرکت.

– تاسیس نمایندگی در داخل و خارج کشور.

– خدمات قابل ارائه: تولید کنسانتره روی و خردایش ماده معدنی

تاریخچه تاسیس و فعالیت:

عملیات احداث کارخانه کلسیناسیون در پاییز سال 1378 آغاز گردید و با همت مهندسین داخلی در زمستان سال 1379 به منظور تولید اسمی 50 هزار تن کنسانتره کلسینه شده به بهره برداری رسید که تولید عملی این خط به مقدار 66،362 تن می باشد.

با کاهش عیار روی معدن انگوران و نیاز بازار صرفا به خردایش خاکهای معدنی در پایان سال 82 طراحی خط دو برای جوابگویی نیاز بازار با ااستفاده از توانایی های مهندسین داخلی کارخانه انجام شد و همزمان کارخانه به عنوان یکی از شرکتهای سهامی خاص تابعه شرکت توسعه معادن روی ایران در پایان سال 1382 تاسیس گردید. پروژه خط 2 در زمستان سال 1383 با استفاده از توانمندیهای پرسنل شرکت در تمام مراحل از طراحی تا بهره برداری به منظور تولید اسمی 80 هزار تن مواد معدنی خردایش شده مورد بهره برداری قرار گرفت، که تولید علمی این خط 62693 تن می باشد.

در ابتدای سال 1385 با توجه به درخواست بازار برای کیفیت بهتر دانه بندی محصولات، پروژه خط خردایش با ظرفیت اسمی 140،000 تن با استفاده از آسیابهای ریموند آغاز گردید و با استفاده از تجربیات پرسنل شرکت اجرا و در زمستان همان سال در مدار تولید قرار گرفت، که تولید عملی این خط 93،035 تن می باشد.