شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود (سهامی عام)

مدیرعامل: سیروس نجاریانی

موضوع فعالیت و خدمات قابل ارائه: اکتشافات و استخراج ذغال سنگ از معادن خود

آدرس: شاهرود – خیابان تهران – پشت کلانتری 13 مقابل مسجد فاطمیه

تلفن : 5-32364311-023

فکس :32335896 -023

وب سایت : www.shomalshargh.com

ایمیل : info@shomalshargh.com

تاریخچه تاسیس و فعالیت :

شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در سال 1374 با سرمایه یک میلیارد و ششصد میلیون ریال تاسیس گردید و در بدو تاسیس کلیه سهامداران شرکت را کارکنان بازنشسته و شاغل البرز شرقی تشکیل می دادند سرمایه شرکت طی چند مرحله افزایش و در حال حاضر 84/000/000/000 ریال می باشد در راستای مشارکت بیشتر مردم در امر تولید شرکت در سال 84 از سهامی خاص به عام تبدیل گردید و در تاریخ 05 مهر 1390 با ورود شرکت به فرابورس موافقت و در تاریخ 28 خرداد 1391 به عنوان چهل و یکمین شرکت در فرابورس مورد معامله قرار گرفت در حال حاظر فعالیت اصلی شرکت در زمینه اکتشافات و استخراج ذغالسنگ از معادن خود می باشد

شركت صنعتي و معدني شمالشرق شاهرود به صورت سهامي خاص تأسيس و طـي شماره  728  مورخ   17 آبان 1374  در اداره ثبت شركتهاي شهرستان شاهرود به ثبت رسيده است.  شركت در تاريخ  23 دی 1383  با مصوبه مجمع عمومي فوق‌العاده به شركت سهامي عام تبديل شده است.  مركز اصلي شركت در شهرستان شاهرود می‌باشد،  در  5 مهر 90  با ورود شرکت به فرابورس موافقت گردید  و در تاریخ  11بهمن90  نام شرکت با نماد  (کشرق) در فرابورس درج  و در تاریخ   28 خرداد 91  به عنوان چهل و یکمین شرکت در فرابورس مورد معامله قرار گرفت .

موضوع فعالیت اصلی شرکت:

 • اکتشاف، تجهیز، آماده سازی و بهره برداری از معادن و فراوری موادمعدنی
 • طراحی، حفر، نصب تجهیزات و نگهداری انواع حفریات  (تونلهای راه– راه آهن– مترو)
 • انجام کلیه امورنقشه برداری و عملیات زمین شناسی
 • ارزیابی کیفی مواد معدنی از طریق انجام عملیات آزمایشگاهی و تجزیه کامل شیمیایی

سرمایه شرکت:

شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در سال 1374 باسرمایه یک میلیارد و ششصد میلیون ریال تأسیس گردید و طی چند مرحله افزایش و در حال حاضر 84/000/000/000 ریال میباشد .

چشم انداز، ماموریت، اهداف و راهبردها:

 • استراتژی شرکت و برنامه بلند مدت شرکت
 • حفظ و ارتقاء ظرفیت و توان تولیدی شرکت از طریق معادن موجود
 • اخذ مجوز تونلهای جدید در راستای افزایش تولید در محدوده های فعلی
 • افزایش  بهره وری و راندمان عملیات استخراج
 • اخذ مجوز معادن جدید
 • فراوری تولیدات شرکت با استفاده از کارخانه ذغالشوئی در دست احداث
 • افزایش تولید ذغالسنگ کیفی در راستای تأمین نقدینگی بیشتر

سهم بازار داخلی:

با بهره برداری از کک سازی های فعال کشور میزان نیاز آنها به ذغالسنگ کنسانتره بالغ بر  4  میلیون تن در سال می باشد که با توجه به تولید 1/2  میلیون تنی فعلی می بایست  تولید ذغالسنگ کشور به بیش از دو برابر افزایش یابد .

دراین راستا برنامه ریزی جهت افزایش تولید در شرکتهای تولیدکننده وبهره برداری از معادن جدید در دستور کار وزارتخانه قرار دارد . در این رابطه شرکت شمالشرق برنامه افزایش تولید را در دستور کار قرار داده تابا بهره برداری کارخانه ذغالشوئی در دست احداث بخش عمده ای از خوراک مور د نیاز کارخانه را رأساً تأمین نماید

 

کارخانه ذغالشوئی:

شرکت شمالشرق در راستای فراوری ذغالسنگ تولیدی و سود دهی بیشتر مبادرت به احداث کارخانه ذغالشوئی به ظرفیت 600 هزارتن ذغالسنگ خام در 35 کیلومتری جاده شاهرود–آزاد شهر  (منطقه گورخان) نموده، شرکت در راستای بهره برداری سریعتر از کارخانه با شرکت تام ایران خودرو قرارداد منعقد نمود براین اساس بهره برداری از این کارخانه در نیمه دوم سال   94 آغاز خواهد شد با بهـره برداری از این کارخـانه که سـومین کارخـانه ذغالشـوئی بخش خصوصـی می باشد سود دهی شرکت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت .

قابل ذکر است که شرکت شمالشرق تنها شرکت خصوصی تولیدکننده ذغالسنگ است که رأساً اقدام به احداث کارخانه ذغالشوئی نموده است .