logo

فرآوری مواد معدنی ایران

Print Friendly

mavad-madani

نام مدیر عامل : حمید علاماتی

آدرس کارخانه : جاده زنجان دندی ، 5 کی لومتر مانده به شهر دندی

تلفن : 02433472581

شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در تاریخ 30 مهر 1370 به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره 86319 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. شرکت مزبور در تاریخ 1 دی 1379 به شرکت سهامی عام تبدیل شد و پس از پذیرفته شدن در سازمان بورس اوراق بهادار تهران، اولین معامله بر روی سهام آن شرکت در تاریخ 25 خرداد 1381 انجام گرفت . مرکز اصلی شرکت در تهران و کارخانه آن در شهرستان دندی 90 کیلومتری شهر زنجان می‌باشد.

موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه فرآوری انواع کانی‌ها، بهره‌برداری از معادن، تأسیس کارخانه، انجام امور بازرگانی مرتبط، مشارکت با سایر شرکتها و ارائه خدمات فنی و مهندسی به آنها در زمینه موضوع فعالیت شرکت می‌باشد. بهره‌برداری از کارخانه این شرکت با ظرفیت 10.000 تن در تاریخ 2 مرداد 1375 شروع شده و در حال حاضر شرکت توسعه معادن روی ایران مالکیت 57 درصد از سهام شرکت مذکور را در اختیار دارد.

شرکت فرآوری مواد معدنی ایران دارنده فناوری استحصال فلز روی از خاک معدنی به جای کنسانتره می‌باشد که این توانمندی پشتوانه مناسبی برای تولید فلز روی در کشور به شمار می‌رود و با توجه به اعلام نیاز صنایع مختلف از جمله High Tech و نیز سیاست این شرکت مبنی بر پیوستن به بازار LME ، تولید شمش روی با درجه خلوص SHG در دستور کار واحد تولید قرار گرفته است. از آنجا که عمده ناخالصی شمش روی، فرآوری سرب می‌باشد و سایر ناخالصی‌ها در محدوده استاندارد قرار دارند، برنامه راهبردی شرکت در زمینه‌ کاهش سرب موفق بوده و در حال حاضر به عنوان اولین تولیدکننده شمش روی با سرب 150 پی پی ام شناخته شده است و روند بهبود عیار تا رسیدن به مرز SHG ادامه دارد. افزایش ظرفیت تولید از اهداف مستمر شرکت می‌باشد و افزایش ظرفیت تولید ورق‌ روی تا 50 تن در روز به عنوان برنامه‌کاری شرکت از خرداد ماه سال 1383 آغاز و در مرداد ماه 1384 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. به منظور افزایش راندمان تولید، حل مشکلات محیط‌زیستی و کاهش پرت خاک معدنی، پروژه خط خردایش شرکت از سال 1384 در دستور کار شرکت قرار گرفت. تغییر سیستم خردایش مواد معدنی در این کارخانه علاوه بر بهره‌مندی از آثار اقتصادی مثبت، در حفاظت از محیط‌زیست منطقه نیز بسیار مؤثر می‌باشد.  در سال 1385به دلیل استفاده از خاک کم عیار معدن اقدامات لازم جهت بهینه‌سازی راندمان تولید، تقویت فیلتراسیون و نهایتاً‌ افزایش راندمان کاری و کاهش هزینه‌ها صورت گرفت.