logo
  • 2 دی, 1396

شرکت ملی سرب و روی ایران و افق های روشن پیش رو

dsc02134

Print Friendly

کیفیت و حجم تولید ، مسائل زیست محیطی و اجرای پروژه های در دست اقدام سه محور صحبت های مهندس اسحاق رزاقی مدیر عامل شرکت ملی سرب و روی ایران در گفتگو با روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران بود .
توجه به مسائل زیست محیطی و صرف بیش از 800 میلیون تومان هزینه در حوزه های مختلف محیط زیست در داخل شرکت نشان از اعتقاد راسخ و عزم جدی برای بهبود وضعیت مسائل زیست محیطی شرکت دارد بطوریکه امسال جزء صنایع آلاینده کشور و استان نبوده و در لیست سفید سازمان حفاظت از محیط زیست قرار گرفتیم .
مهندس رزاقی با ذکر مطالب فوق افزود ، تلاش کرده ایم در کنار توجه به مسائل زیست محیطی تولید خودمان را نیز بهبود بخشیده و از این بخش نیز که در راستای تولید ثروت و اشتغال زائی است غفلت نکنیم .
طراحی و اجرای ده ها پروژه بزرگ و کوچک در داخل شرکت جهت بهبود راندمان ، افزایش تولید ، بهبود روند اصلاح امور و اصلاح ساختار نیروی انسانی نیز موضوعاتی بود که مدیر عامل شرکت ملی سرب و روی در محور سوم سخنان خود به آنها اشاره کرد .
پوشش 92 درصدی تولید شمش سرب و 81 درصدی تولید شمش روی در شرکت ملی سرب و روی ایران در سال 1396 در طول 6 ماهه اول سال اتفاق موضوعی بود که مهندس رزاقی اظهار امیدواری کرد با توجه به اقدامات انجام شده و تامین ماده اولیه امیدواریم بتوانیم برنامه مصوب خود را که تولید 8000 تن شمش روی و 5000 تن شمش سرب می باشد را محقق کنیم .
مهندس رزاقی در ادامه به افزایش تولید واحد BZS نیز اشاره کرد و خاطر نشان ساخت ما در واحد BZS شرکت سال قبل در 6 ماهه اول 8071 تن هیدرو اکسید روی تولید کرده بودیم که امسال این عدد به12941 تن رسید که نشان از رشد 60 درصدی دارد و این در حالی است که فلز محتوی این فعالیت نیز در حدود 1789 تن در سال 95 و 2848 تن در طول 6 ماه سال 96 می باشد.
گفتنی است واحد BZS شرکت ، سهمیه معدن انگوران و معادن خارج از کشور 3 محور تامین ماده اولیه تولید شرکت ملی سرب و روی ایران می باشد .
از عمده پروژه هایی در دست اقدام شرکت ملی سرب و روی ایران ، گاز سوز کردن کوره کالدو ، تغییر کاربری کوره کالدو و تکمیل ظرفیت خالی این کوره از طریق بازیافت فلزات گران بها از ضایعات الکترونیکی که از سراسر کشور جمع آوری خواهد شد ، مشارکت در ساخت کارخانه تولید کنسانتره سرب با شرکت های تولید روی ایران ، فرآوری مواد معدنی ایران و کالسیمین ، اصلاح ساختار نیروی انسانی در راستای جوانگرایی ، روحیه بخشی و انگیزه دهی به نیروی انسانی شاغل در شرکت می باشد که مورد تاکید مدیر عامل این شر کت بود خاطر نشان می سازد شرکت ملی سرب و روی ایران از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده روی و بزرگترین تولید کننده سرب در کشور می باشد که با رفع برخی از مشکلات در آینده نه چندان دور نقش آفرینی فوق العاده ای در حوزه اقتصاد زنجان و هلدینگ توسعه معادن روی ایران ایفا خواهد کرد .
این شرکت با 371 نفر پرسنل از اسفند ماه سال 95 تحت مدیریت مهندس رزاقی که از مهندسین جوان و با انگیزه زنجانی می باشد افق های روشنی را پیش رو دارد .