logo
  • 25 آذر, 1396

شرکت مهندسی وتحقیقات فلزات غیر آهنی و انجام ده ها پروژه مهم پژوهشی وتحقیقاتی

dsc01227-1-1

Print Friendly

نظارت ، پیگیری ، طراحی ، تهیه طرح توجیه فنی و اقتصادی و انجام مطالعات دهها پروژه بزرگ و کوچک در داخل و خارج از هلدینگ توسعه معادن روی ایران سر فصل فعالیت هایی می باشد که دکتر علی فضلوی مدیرعامل شرکت مهندسی و تحقیقاتی فلزات غیرآهنی در گفتگو با روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران به آنها اشاره و تاکید نمود .
دکتر علی فضلوی در ابتدا به انجام نظارت عالیه پروژه بزرگ BZS کالسیمین اشاره کرد و افزود 97 درصد کار انجام گرفته و هم اکنون پروژه در مرحله رفع نقص توسط کارفرما بوده و به زودی با ظرفیت کامل وارد مدار تولید خواهد شد .
نظارت بر پروژه فلوتاسیون so شرکت کالسیمین ، پروژه دیگری می باشد که شرکت مهندسی با شرکت کالسیمین در مرحله عقد قرارداد می باشد که با انجام این پروژه در خصوص رفع مشکل ماده معدنی شرکت کالسیمین و برخی از شرکتهای هلدینگ گامهای اساسی برداشته خواهد شد .
عقد قرارداد استحصال کنسانتره سرب و فلزات ارزشمند با شرکت تولید روی ایران و انجام مطالعات اولیه جهت انجام این پروژه از جمله مهم ترین اقدامات این شرکت در طول 2 سال آینده خواهد بود. این پروژه علاوه بر تولید ثروت برای هلدینگ از مزایای زیست محیطی فراوانی نیز برخوردار می باشد که نتیجه این کار، راه حلی علمی و محققانه برای حل همیشگی مساله پسماندها پس از استحلال فلزات با ارزش خواهد بود.
پیگیری و اجرای پایلوت SX با همکاری شرکت های فرآوری و توسعه معادن از دیگر مواردی بود که دکتر فضلوی به آن اشاره کرده و خاطر نشان ساخت یکی از راهکارهای رشد پایدار صنعت سرب و روی بهره گیری از دانش فنی جدید و به روز می باشد که SX یکی از آنها می باشد و ما بر آن هستیم این پروژه را با همکاری شرکت فرآوری در این شرکت اجرا کرده که خوشبختانه تاکنون 55 درصد نیز پیشرفت داشته است .
اخذ گرید سازمانی برای شرکت مهندسی ، تحقیقات فلزات غیر آهنی ، انتقال و افزایش فضای فیزیکی آزمایشگاه شرکت ، دانش بنیان کردن فعالیت های شرکت ، عقد تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس و راه اندازی سایت اینترنتی شرکت از جمله پروژ ه های داخلی شرکت مهندسی می باشد که دکتر فضلوی به آن ها اشاره نمود .
تولید سولفات منگنز ، تولید فلز تنگستن از سرباره های سرب ، تولید نیکل ، کبالت ، کادمیوم ، نظارت بر امور نصب کوره ولز ، تولید سلیکات نیمه هادی برای سل های خورشیدی ، مطالعه رسوبات پشت سد منجیل، تولید ژل انفجاری و مشارکت در مطالعه ذخایر سوپر فسفات در یکی از کشور های همسایه از جمله دیگر فعالیت ترسیم شده برای شرکت مهندسی تحقیقاتی فلزات غیرآهنی در طول سالهای 96 و 97 می باشد که امید می رود با انجام فعالیت و حمایت های به موقع همه این فعالیت جامعه عمل به خود بپوشد .
گفتنی است شرکت مهندسی تحقیقاتی فلزات غیر آهنی از جمله شرکت های هلدینگ توسعه معادن روی ایران می باشد که وظیفه طراحی و نظارت پروژه های اجرا شده در داخل هلدینگ را به عهده دارد .
مدیریت این شرکت از خرداد ماه سال جاری به دکتر علی فضلوی دانش آموخته دانشگاه دولتی روسیه در رشته دکترای محیط زیست در معادن ، سپرده شده است که در این مدت فعالت های خوب و چشمگیری را انجام گرفته است .