logo
  • 21 شهریور, 1396

صنعت روی زنگان در آستانه تحولی بزرگ

dsc01183

Print Friendly

تولید آهک هیدراته افزایش یافته و کیفیت این محصول نیز در شرکت صنعت روی زنگان بهینه خواهد شد . به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران مهندس حمید سلطانیانی مدیر عامل شرکت صنعت روی زنگان با اعلام این خبر افزود با توجه به راه اندازی خط تولید آهک هیدراته این شرکت که در اصل تغییر یافته خط کلسیناسیون به آهک هیدراته بوده، افزود سعی خواهد شد اولاً نسبت به اخذ پروانه بهره برداری تولید آهک هیدراته اقدامات لازم را انجام پذیرد و درصدد افزایش تولید این محصول  به بیش از 70 هزار تن در سال هستیم که این افزایش تولید همزمان با افزایش کیفیت نیز همراه خواهد بود .

مهندس سلطانیانی از راه اندازی مجدد خط تولید کلسیناسیون شرکت نیز خبر داد و افزایش با توجه به وجود سهمیه ماده معدنی این شرکت از معدن انگوران و جذب برخی دیگر از سهمیه های سایر شرکتها برای کلسینه کردن و پرعیار سازی، خط کلسیناسیون شرکت را نیز دو باره راه اندازی خواهیم کرد  و ظرفیت خالی کوره بزرگ شرکت ، که سرمایه مهمی برای ما محسوب می شود را با تولید کنسانتره روی و آهک هیدراته تکمیل خواهیم کرد .

احداث واحد فلوتاسیون در شرکت صنعت روی زنگان از پروژه مهم دیگری بود که مدیر عامل شرکت صنعت روی زنگان اظهار امیدواری کرد که بتوانیم آن را در طول سال 96 آغاز و چرخه پر عیار سازی ماده معدنی سرب و روی را در این شرکت کامل نماییم .

تولید آهک میکرولیزه و کربنات کلسیم رسوبی از گازهای خروجی کوره آهک هیدراته که از محصولات استراتژیک و سود آوری در دنیای امروز می باشد که در صنایع دارو سازی ، پزشکی ، کاغذ سازی و غیره کاربرد دارد از دیگر برنامه های مهندس سطانیانی در شرکت صنعت روی زنگان می باشد که در حال بررسی و تحقیق و پژوهش قرار دارد .

با اجرای این پروژه شرکت صنعت روی زنگان از درآمد پایدار خوبی برخوردار بوده و تولید ثروت مناسبی در انتظار سهامداران این شرکت خواهد بود .