logo
  • 15 شهریور, 1396

محصولی دیگر در سبد کالایی هلدینگ توسعه معادن روی ایران

dsc01418

Print Friendly

هلدینگ توسعه معادن روی ایران در راستای اهداف توسعه ای خود و در جهت گسترش سبد محصولات تولیدی مجموعه،  تولید فلز زاماک (  AL  – CU –ZN   )   را در یکی از شرکت ها ی زیر مجموعه خود در برنامه های سال 96 داشت که با همت مدیران مربوطه در شهریور ماه سال جاری اولین محصول فلز  زاماک تولید و به بازار مصرف عرضه گردید .

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران هدف گذاری اولیه تولید این محصول روزانه 30 تن و سالیانه 10هزار تن می باشد که امید می رود با انجام طرح توسعه و افزایش تولید در سال دوم به 20 هزار تن در سال برسد .

ماده اولیه این فلز شمش روی می باشد که با ترکیب آلومینیم ، مس خالص و منیزیم تبدیل به آلیاژی به نام زاماک می گردد که در صنایع فولاد ، صنایع دفاعی و خودروسازی کاربردهای فراوانی دارد .

نیاز داخلی کشور به فلز زاماک در حدود 25 هزار تن می باشد که عمدتاً از طریق واردات تامین می گردد و اکنون با تولید آن در هلدینگ توسعه معادن روی ایران در سال اول نزدیک به 50 درصد و در سال دوم بیش از 90درصد نیاز کشور از این فلز تامین شده و از خروج ارز نیز جلوگیری می گردد که این خود ، حرکتی در راستای اقتصاد مقاومتی و منویات رهبر معظم انقلاب می باشد .

گفتنی است شرکت کاتالیست پارسیان از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ توسعه معادن روی ایران می باشد که تنهاترین تولید کننده دارای مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت در کشوردر خصوص تولید زاماک  می باشد .

این شرکت علاوه بر زاماک تولید کننده تخصصی آند و کاتد های صنایع روی و مس در کشور می باشد که آند و کاتدهای با کیفیت بسیار مطلوبی را تولید و به بازار مصرف روانه می کند .