logo
  • 10 تیر, 1396

مجمع عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران برگزار گردید

dsc01105

Print Friendly

طبق اعلام قبلی مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ توسعه معادن روی ایران روزسه شنبه مورخ 1396/3/30 در محل دارالقرآن کریم زنجان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران مجمع با حضور 53 درصدی سهامداران شرکت به ریاست دکتر الهی شکیب، رئیس هیات مدیره شرکت توسعه معادن روی ایران تشکیل گردید .

در ابتدا دکتر اردشیر سعد محمدی مدیر عامل هلدینگ گزارش مبسوط و مصوری از وضعیت ذخایر روی در جهان ، میزان استخراج ، کشورهای برتر دنیا درعرصه تولید سرب و روی ، وضعیت انبارهای منطقه ای و جهانی روی، معادن بزرگ و تاثیر گذار جهانی ، حجم تولید در کشورها و قاره های جهان و وضعیت ایران در عرصه جهانی تولید ، فروش و مصرف فلزات سرب و روی پرداخت و سپس به شرایط و برنامه های هلدینگ اشاره نمود .

دکتر سعد محمدی به تولید 80 هزار تن شمش روی در سال 95 در هلدینگ اشاره کرد و افزود در سال 1395 بیش از 80 هزار تن در شرکتهای هلدینگ شمش روی تولید شده  و این در حالی است که این عدد در سال 94 ، 66هزار تن بوده که حاکی از رشد 22 درصدی تولید در هلدینگ دارد .

تولید 90 هزار تن شمش روی در سال 96 هدف گذاری گروه برای سال 96 می باشد که دکتر سعد محمدی با اشاره به آن افزود خوشبختانه درسه ماهه اول سال یعنی تا 1396/3/30 بیش از 6 هزار تن شمش از 10 هزار تن افزایش مد نظر برنامه مان را محقق کرده ایم .

مدیر عامل هلدینگ به فروش محصولات نیز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت بیش از 90 درصد محصولات را صادر کرده ایم و این در حالی اتفاق افتاده که سبد مشتریان مان نیز بسیار افزایش داده ایم .

کشورهای هند ، امارات ، ترکیه ، کره ، آلمان ، مالزی ، سنگاپور ، نیجریه ، ایتالیا ، پاکستان ، چین ، لهستان ، استرالیا و تالیند از مشتریان محصولات هلدینگ می باشند.

دکتر سعد محمدی به سود 1218 میلیارد ریالی هلدینگ در سال 95 اشاره کرد و گفت این عدد در سال 94 ،24 میلیارد ریال زیان بود که شاهد رشد 50 برابری آن هستیم .

دکتر سعد محمدی افزایش سود هلدینگ را علاوه بر افزایش قیمت جهانی روی در انجام فعالیتهای مدیریتی دانسته و یاد آور شد که این افزایش سود جدای از افزایش قیمت های جهانی روی بیشتر متاثر از روند کاهش قیمت تمام شده ، کاهش مصرف افزودنی ها ، کاهش مصرف انرژی و اسید و بهبود راندمان تولید در هلدینگ می باشد .

دکترسعد محمدی در ادامه به پروژه ی BZS شرکت کالسیمین اشاره کرد و افزود این پروژه امروز اولین خوراک دهی اش  انجام گردید و با بهره برداری از آن سود خوبی به هلدینگ تزریق خواهد شد و قطعا به زودی برای آن مراسم افتتاحیه خواهیم گرفت .

مدیر عامل هلدینگ در ادامه به افزایش قیمت سهام شرکت ها در یازار سرمایه در طول یکسال گذشته اشاره کرد و گفت ما درقیمت سهام شرکت مادر رشد 96 درصدی ، کالسیمین رشد 82 درصدی ، فرآوری رشد 273 درصدی ، ملی سرب و روی رشد 100 درصدی وشرکت صنعت روی زنگان رشد 136 درصدی را شاهد هستیم .

اجرای 12 پروژه جدید با حجم سرمایه گذاری در حدود 3600 میلیارد ریالی در سال 96 آخرین فراز سخنرانی دکتر سعد محمدی بود که ایشان در این زمینه خاطر نشان کرد برای سال 96 ،   12 پروژه تعریف کرده ایم که امیدواریم همگی آنها را امسال به بهره برداری برسانیم .

پس از گزارش دکتر مجمع وارد دستور جلسه شد وپس از بررسی تک تک بند های حسابرسی شده شرکت و تعیین تکلیف هر کدام از بند ها مجمع به کار خود پایان داد.

گفتنی است سود هر سهم شرکت توسعه معادن روی ایران 247 ریال می باشد که بنابر تصمیم مجمع 150 ریال آن توزیع و مابقی جهت سرمایه گذاری جدید در حسابهای شرکت باقی خواهد ماند .