logo
  • 8 تیر, 1396

سال 1396 ، سالی درخشان برای شرکت فرآوری مواد معدنی ایران

photo5816869832304469949

Print Friendly

با توجه به تامین مواد اولیه ، افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه ها و همچنین برنامه ریزی برای تولید 9000 تن شمش روی در شرکت فرآوری مواد معدنی ایران ، سال 1396سالی درخشان و به یاد ماندنی در این شرکت خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران مهندس حمید علاماتی مدیر عامل شرکت فراوری مواد معدنی ایران با ذکر این مطلب خاطرنشان کرد شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در سال 96 و در سه ماهه اول سال بیش از 28 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشته است که این نشان از سالی پر بار و موفق برای این شرکت دارد .خاطر نشان می سازد در طی 5 سال اخیر یعنی از سال 1392 الی1396بیشترین سقف تولید در سه ماهه اول سالجاری می باشد که رکورد خوبی طی 5 سال اخیر دراین بازه زمانی ثبت گردیده است .(1)

مهندس علاماتی با اشاره به ایجاد زیر ساخت های لازم جهت جهش تولید و فعالیت شرکت از سال 95 خاطر نشان کرد ، زیر ساخت های موفقیت شرکت را در سال 95 پایه گذاری کرده ایم بطوریکه برنامه تامین مواد اولیه مان راکاملا بسته ایم و ان شاا… در این خصوص مشکلی نخواهیم داشت . مهندس علاماتی در این خصوص یادآورشد با توجه به توسعه واحد BZS  شرکت ، روزانه 180 تن هیدرواکسید از این واحدوارد سیستم می شود و الباقی مواد اولیه را نیز از انگوران و سایر معادن داخلی و خارجی تامین کرده ایم .

مدیر عامل شرکت فراوری به راندمان 97  درصدی کوره شرکت اشاره کرد و گفت این کوره با وجود دوار بودن عملکردی بهتر از کوره های القایی دارد بطوریکه با تمهیدات انجام شده ، دستیابی به راندمان 97 درصد محقق شده است .

مهندس علاماتی در ادامه به کاهش 11 درصد ی مصرف انرژی در سال 95 نسبت به سال 94 پرداخت و یادآورشد که برق از جمله پارامترها تاثیر گذار در هزینه تمام شده است که ما توانسته ایم با اصلاحاتی کاهش 11 درصدی را در مصرف برق شرکت داشته باشیم .

مدیر عامل قدیمی ترین شرکت تولید کننده شمش روی در ایران خاطرنشان کرد که نهضت کاهش هزینه در شرکت فرآوری در سال 95 به نحو احسن اجرا گردیده است بطوریکه ما در عملکردسه ماهه اول سال 96 این شرکت شاهد کاهش مصرف آهک به میزان 35 درصد ، پرمنگنات پتاسیم 18 درصد ، پودر روی 8 درصد ، سولفات آهن 60 درصد ، سولفات منگنز 70 درصد ، کربنات استرانسیم 80 درصد ، سولفات آلومینیم 70 درصد و برق 11 درصد هستیم .

مهندس علاماتی به پروژه های در دست اقدام این شرکت درسال 96 نیز اشاره کرد و افزود در سال 96 پروژه SX  را در دست مطالعه و اقدام داریم که امیدواریم بتوانیم با اجرایی کردن آن گام مهم و تاثیر گذاری در فعالیت های شرکت برداشته باشیم ، این پروژه در فاز مقدماتی خود می باشد.

دیگر پروژه ای که در سال 96 در شرکت فرآوری انجام خواهد شد و شرکت فرآوری به نوعی درآن مشارکت جدی خواهد داشت پروژه بازیافت سرب از پسماندهای موجود شرکت های فرآوری و کالسیمین می باشد که در این فعالیت پسماندهای موجود در این شرکت خالی از سرب گشته و علاوه برایجاد حاشیه سودقابل توجه ، فعالیتی در راستای صیانت از محیط زیست نیز تلقی خواهد شد  و به گفتار دیگر این پروژه اهداف زیست محیطی این دو شرکت را نیز تامین کرده  و در راستای صنعت سبز فعالیت خواهد کرد .

گفتنی است شرکت فراوری مواد معدنی ایران از زمان مدیر عاملی مهندس علاماتی دوران شکوفایی را شاهد بوده است و در سال 95 بیش از 13/5میلیارد تومان سود و 109 تومان برای هر سهم EPS  ثبت کرده است که 70 تومان از آن طبق مصوبه مجمع توزیع خواهد شد.

شایان ذکر می باشد این میزان EPS در  سال 95 در بین تمام شرکت ها ی هلدینگ توسعه معادن روی ایران بی نظیر می باشد.

(1) جدول مربوطه