logo
  • 8 تیر, 1396

تولید بیش از 7500 تن روی و سرب در شرکت ملی سرب و روی ایران

photo5783133753252620249

Print Friendly

شرکت ملی سرب و روی پس از بازگشایی کارخانه سرب درسال 1395 و در مجموع دو کارخانه 7552 تن تولید داشت که این رقم برای سال 96 به 13000 تن خواهد رسید .

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران مهندس اسحاق رزاقی مدیر عامل شرکت ملی سرب و روی ایران با بیان این مطلب اظهار امیدواری کرد با تامین ماده اولیه و رفع برخی از مشکلات تولید 5000 تن سرب و 8000  تن روی ، در سال 1396 در شرکت ملی سرب و روی ایران محقق گردد .

مدیر عامل شرکت ملی سرب و روی در ادامه به اقدامات شرکت در سال 95 پرداخت وگفت در سال 95 توانستیم پس از 3 سال کارخانه سرب شرکت را با اخذ مجوز از دستگاههای زیربط الخصوص محیط زیست بازگشایی کنیم که در طول این 3سال و سال جاری شرکت فعالیت های بسیاری در خصوص مسایل زیست محیط و رفع مشکلات و مسایل انجام داده که رقمی بالغ بر 7 میلیارد تومان برای آن هزینه گردیده است.

مهندس رزاقی با اشاره به این اینکه 70 درصد فرایند ساخت و راه اندازی کارخانه سرب این شرکت در جهت حفظ محیط زیست وتولیدسازگار بامحیط زیست می باشد افزود ما نیز همین روند را ادامه داده و در راستای حفظ محیط زیست حساسیت های ویژه ای داریم .

افزایش تولید کارخانه BZS شرکت از43000 تن به 63000 تن در سال جهت تامین بخشی از مواد اولیه و خروج از سیستم پیمانکاری واحدهای شرکت و اجرای پروژ ه های زیست محیطی از اولویت های این شرکت در سال 96 خواهد بود که مهندس رزاقی با اشاره به آنها افزود ؛ دربخش تامین مواد سعی خواهیم کرد علاوه بر تامین از کارخانه BZS شرکت و معدن انگوران از دیگر منابع داخلی و خارجی نیز ماده اولیه تهیه کنیم تا بتوانیم تولید را طبق برنامه انجام دهیم .

مدیر عامل شرکت ملی سرب وروی خاطر نشان کرد  در بخش مسایل زیست محیطی نیز با شدت بیشتری کار را ادامه خواهیم داد تا اینکه بتوانیم تمام نگرانی های موجود را از ذهن تمام شهروندان عزیز زنجان رفع  کنیم .

اخذ سهمیه 3000 تنی  کنسانتره سرب از شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران و همچنین عقد قرارداد خرید4000تن کنسانتره سرب با شرکت کالسیمین از دیگر اقدامات شرکت ملی سرب و روی در سال 96 بوده که مورد تاکید مدیر عامل این شرکت بود.

کیفی سازی نیروی انسانی ، جایگزین افراد با کیفیت با نیروهای فرسوده و کم انگیزه و اجرای دوره های مختلف آموزشی جهت بالا بردن راندمان نیروی انسانی از برنامه های شرکت ملی سرب و روی ایران در زمینه نیروی انسانی در سال 96 می باشد .

مهندس رزاقی در پایان با ابراز امیدواری در زمینه اجرای کامل برنامه ی تولید شرکت گفت امیدواریم به لطف خدا و با تامین به موقع مواد اولیه و همکاری همه پرسنل و همچنین انجام پروژه های مورد نظر بتوانیم سال 96 را با موفقیت کامل به پایان برسانیم .