logo
  • 23 خرداد, 1396

در گفتگو با مهندس جلیلی مدیرعامل شرکت معدنکاران عنوان شد:معدنکاران انگوران واولویت های شش گانه سال 96

dsc_0239

Print Friendly

شرکت معدنکاران انگوران بر طبق تاکیدات مدیر عامل محترم هلدینگ توسعه معادن روی ایران جهت نیل به سیاست های کلان شرکت، هدف گذاری های مهمی را در برنامه خود دارد که می تواند با اجرای آن برنامه ها به یکی از برترین و موفق ترین شرکت های معدنی استان زنجان و کشور تبدیل گردد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران مهندس محمد حسن جلیلی انگورانی مدیر عامل شرکت معدنکاران انگوران با بیان این نکته که برای سال 1396 اولویت های ویژه ای هدف گذاری کرده ایم، افزود در کنار استخراج، فراوری و تحویل کنسانتره به شرکت ذوب روی بافق، فعال سازی معادن قوزلو و چاه سرب پس از رفع مشکلات مربوطه و استخراج ماده معدنی از این معادن یکی از اهداف ما در سال جاری می باشد.

در سال جاری تمرکز ویژه بر روی خاکهای کم عیار و کشف و استخراج و انتقال آنها به یکی از شرکت های هلدینگ جهت فراوری و تبدیل آن به شمش روی خواهیم داشت.

مهندس جلیلی از هدف گزاری برای خرید حداقل 2 معدن در استان های مرکزی ایران و همچنین بازدید، ارزیابی و خرید ماده معدنی و معادن در کشور های آسیای میانه و آفریقا خبر داد و یاد آور شد با توجه به کمبود ماده اولیه در داخل کشور و نیاز روز افزون هلدینگ توسعه معادن روی ایران به ماده معدنی، شرکت معدنکاران انگوران به عنوان متولی اکتشاف و استخراج معادن و تامین ماده اولیه گروه، خود را موظف به فعالیت مظاعف درتامین ماده معدنی شرکت های هلدینگ از داخل و خارج از کشور می داند و هدف گزاری در خصوص خرید معادن داخلی و خارجی نیز در همین راستا می باشد.

گسترش فعالیت های اکتشافی شرکت از دیگر برنامه های شرکت معدن کاران انگوران می باشد که مهندس جلیلی با اشاره به آن خاطر نشان کرد کشور ایران دارای پهنه های وسیعی از معادن مختلف در جای جای خود می باشد که ما در سال 96 با گسترش فعالیت های خود سعی خواهیم کرد معادن جدیدی را اکتشاف و به نام شرکت و هلدینگ ثبت نماییم.

ورود به عرصه عناصر دیگری به غیر از سرب و روی از جمله منگنز و آهن از دیگر برنامه های شرکت معدنکاران انگوران می باشد که مهندس جلیلی در این خصوص یادآور شد بنا بر تاکیدات مدیر عامل محترم هلدینگ و با توجه به هماهنگی های ایشان در استان ها جنوبی ایران در حال ورود به معادن منگنز و آهن هستیم که امیدوارم با سرمایه گذاری که خواهیم کرد دستاورد های خوبی را برای شرکت خود و مجموعه هلدینگ به دست بیاوریم.

مهندس جلیلی از افزایش درآمد و سود در سال 96 نسبت به سال 95 خبر داد و گفت در سال 96 قطعا سود حاصله از فعالیت ها بیش از سال 95 خواهد بود ولی بواسطه سرمایه گذاری های جدید در اکتشاف معادن و عرصه های فلزی مختلف غیر از سرب و روی شاید این سود در سال 96 زیاد محسوس نباشد ولی مطمئناً در سال های بعد تاثیرات خود را در صورت های مالی نشان خواهد داد.

خاطر نشان می سازد که شرکت معدنکاران انگوران در سال 95 با بیش از 32 میلیارد ریال سود خالص از فعالیت های خود ثبت کرده است که بنا بر تصمیم مجمع عمومی شرکت، بخشی از آن به سهامداران پرداخت و مابقی جهت سرمایه گذاری جدید در حساب های شرکت محفوظ شده است.