logo
  • 16 خرداد, 1396

124 میلیارد تومان سود ؛ درشرکت کالسیمین ثبت گردید

430413588_141782

Print Friendly

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کالسیمین به ریاست دکتر سعد محمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران و رئیس هیات مدیره شرکت کالسیمین با حضور بیش از 61 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی این شرکت در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی ایران تشکیل و پس از بررسی صورت های مالی و تصویب کلیه دستورات جلسه با رضایت کامل سهامداران به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی هلدینگ توسعه معادن روی ایران در ابتدا مهندس انجدانی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از حضور سهامداران عزیز از افزایش 11/76درصدی تولید شمش روی در سال 95 نسبت به سال94 درشرکت کالسیمین خبر داد و افزود این افزایش تولید حاصل زحمات کلیه کارکنان شرکت در جهت افزایش راندمان ، کاهش مواد مصرفی و هزینه های تولید و همچنین استقرار کنترل های داخلی و نظارتی بودکه همراه با افزایش قیمت های جهانی روی موجب کسب درآمد و جذب سود بیش از برنامه پیش بینی شده گردید .

BZS بزرگترین پروژه کالسیمین می باشد که با پیشرفت 95 درصدی در حال راه اندازی گرم و آغاز بهره برداری می باشد که در سال 96 مطابق برنامه مصوب مقدار 60000 تن هیدروکسیدروی از این کارخانه به چرخه تولید تزریق شده و در حدود 25 درصد در خرید و تهیه خاک صرفه جویی خواهد شد .

مهندس انجدانی در ادامه به اهم برنامه های سال 96 اشاره کرد و خاطر نشان کرد استحصال فلزات نیکل ، کبالت و کادمیوم  از کیک لیچ ، طرح لیچ اتمسفری ( تحت فشار ) با استفاده از دانش برون مرزی ، طرح دانش بنیان کردن شرکت ، طرح SO و راه اندازی خط 2 فلوتاسیون کارخانه تغلیظ با هدف استفاده از خاک های کم عیار سولفوره و اکسیده ، تولید کنسانتره سرب از پسماندBZS کارخانه روی دندی و ده ها طرح و پروژه دیگر از اولویت های ما درطول سال 96 می باشد که امیدواریم بتوانیم به نتایج مطلوب برسیم .

گفتنی است سودسالیانه تلفیقی کالسیمین درسال1395 در حدود 1/241/582 میلیون ریال می باشد که به ازای هر سهم 634 ریال محقق گردیده و سود شرکت اصلی 996/554 میلیون ریال است که به ازای هر سهم 498 ریال سود ثبت شده است .

با تصویب مجمع مبلغ 250  ریال سود برای هر سهم توزیع خواهد شد و مابقی  بصورت انباشته در حساب شرکت در جهت سرمایه گذاری درطرح های توسعه ای بکارگرفته می شود تا ارزش افزوده بیشتری ایجاد گردد.